×
Jurģis Rikveilis - kāzu fotogrāfs, LKFA
Jurģis Rikveilis
Kāzu Fotogrāfs

+371 2656 7283
jurgis@jaunrade.lv
http://ieskati.es

Par Fotogrāfu

Kādas tu iztēlojies savu kāzu bildes? Dzīvīgas, patiesas, krāsainas, viesu emocijām piepildītas un tādas, kurām būs vērtība arī pēc 10, 20 un 50 gadiem?

Manas mīļākās bildes vienmēr ir tieši tās, kurās cilvēki vienkārši ir viņi paši, kur viņi tur viens otra roku tādēļ, ka mīl viens otru, nevis tādēļ, ka fotogrāfs lika tā darīt.

Latvijā ir patiešām daudz labu fotogrāfu – gan pieredzējušu, gan jauno, bet, manuprāt, patiesi labi fotogrāfi ir tie, kas ne tikai domā par sava portfolio vai IG konta papildināšanu, bet atrod arī laiku un vēlmi iepazīt cilvēkus, kurus bildē! Fotosesijām vajadzētu būt kā „pieredzei“, tām būtu jābūt vienkārši labam laika pavadīšanas veidam, pastaigai sapazīstoties un uzzinot vairāk vienam par otru. Manuprāt, pārāk daudz fotogrāfu ir apmaldījušies iemeslos, kādēļ dara to, ko dara – es ceru, ka nekad tur nenonākšu.

Izvēloties kāzu fotogrāfu, svarīgi ir ne tikai atrast kādu, kurš atbilst tavai personībai, bet arī vēlas iepazīt tevi un vismaz uz kādu laiku kļūt par daļu no tavas dzīves. Es, piemēram, bildējot kāzu ceremonijas, bieži kožu mēlē, lai neapraudātos – ir tieši tik iedvesmojoši darīt to, ko mīli un vienkārši ļauties mirkļiem!

Kādēļ gandrīz katrā fotosesijā tiek izvilkts telefons un uztaisīts kāds selfijs vai draugu bilde? Tādēļ, ka visi ir pieraduši būt brīvi savu draugu priekšā. Tas, manuprāt, ir pierādījums tam, ka svarīgākais bildē ir emocijas nevis tehniskā kvalitāte vai trendīga apstrāde un, godīgi sakot, es bieži vien apbrīnoju to prieku un mīlestību, kas staro no telefonbildēm.

Tas ko es gribētu pateikt tieši Tev – fotogrāfija man nav sacensība vai portfolio papildināšana. Es nebildēju tāpēc, ka tas būtu labākais veids kā nopelnīt naudu. Citiem vārdiem sakot, es bildētu un bildēšu arī tad, kad kādreiz būšu miljonārs, jo man patiesi patīk vērot un iemūžināt cilvēku savstarpējās attiecības un mīlestību! Tas mani uzlādē tik ļoti, ka pēc sezonas baterijas ir pilnas un pārpildītas vēl visu ziemu!

Atcerieties savu vecāku jaunības dienu bildes? Savas bērnības bildes? Un kas visvairāk palicis atmiņā no to aplūkošanas? – Īstenība!

Pilnu dienu izlases skaties šeit https://ieskaties.pic-time.com/ un raksti, ja meklē savu kāzu fotogrāfu!

Pārbaudīt fotogrāfa pieejamību

Interesants Fakts:

Cenu amplitūda par 12 stundu ilgu fotogrāfa darbu kāzu dienā un bilžu pēcapstrādi ir no 450 līdz 1500 eiro, bet videogrāfa darbu kāzu dienā un video pēcapstrādi var sasniegt līdz pat 2000 eiro. Cena ir atkarīga no meistara pieredzes, komandas lieluma, kāzu vietas, pieprasījuma, sezonas, tehnikā ieguldījuma, saņemtā bilžu skaita un filmas garuma, kā arī citiem faktoriem. Videogrāfa pakalpojumi mēdz būt dārgāki lielāka tehniskā ieguldījuma dēļ, kā arī videogrāfi lielākoties strādā lielākā komandā 2-3 personu sastāvā.