×

LKFVA 2021. gada konkurss

16/01/2022

1.Vispārēja informācija

1.1. Latvijas Kāzu fotogrāfu un videogrāfu asociācija (turpmāk tekstā – LKFVA) rīko kārtējo kāzu fotogrāfiju un video konkursu ar mērķi attīstīt kāzu fotogrāfijas virzienu, apzināt labākos Latvijas kāzu fotogrāfus, kā arī videogrāfus un reklamēt plašākai sabiedrībai viņu pakalpojumus.

 1. Kāzu foto/video šī konkursa ietvaros ir vizuālais materiāls, kas ir uzņemts vienā dienā ar kāzu ceremoniju.
 2. Kāzu diena ir diena, kurā notiek kāzu ceremonija.

1.2. Piedalīties foto un video konkursā drīkst ikviens Latvijas rezidents.

1.3. Fotogrāfiju iesniegšana un vērtēšana ir paredzēta 11  kategorijās (10 pamatkategorijas, 1 reportāžas kategorija “Kāzu stāsts” un “Tautas balsojums”).

1.3.1. Vienpadsmit kategorijas, kas nosaka Gada labāko fotogrāfu.

„Gatavošanās” – fotogrāfijas, kur attēlota līgavas, līgavaiņa, viņu tuvinieku vai vedēju gatavošanās kāzu norisei;

„Ceremonija” – civilās vai reliģiskās kāzu ceremonijas fotogrāfijas;

„Emocijas” – kāzu norises fotogrāfijas, kurās parādītas cilvēku emocijas – prieks, skumjas, jautrība u.c.;

„Portrets” – līgavas vai līgavaiņa individuāls portrets, kas ir uzņemts kāzu dienā;

Jaunais pāris” – jaunā pāra kopportrets, kas ir uzņemts kāzu dienā;

„Detaļas” – kāzu norises laikā uzņemtās detaļu fotogrāfijas (kāzu gredzeni, ziedi, galdu, automašīnas noformējums, apģērba detaļas u.c.);

„Humors” – fotogrāfijas, kuras nav iespējams skatīties bez smaida vai pat smiekliem. Kāzu fotogrāfijā noķerts negaidīti jautrs mirklis, absurda situācija, amizants tipāžs;

Gaismas spēles” – fotogrāfijas, kurās redzami gaismas avoti, to stari, atspīdumi un ēnu zīmējumi;

Svinības” – kāzu svinību norises laikā uzņemtas fotogrāfijas;

Pirms un pēc” – fotogrāfijas, kas uzņemtas pirms vai pēc kāzām, piemēram: saderināšanās, kāzu jubilejas, pirms kāzu fotosesijas, stilizētās fotosesijas;

Kāzu stāsts” – 20-30 bilžu reportāža, kas atspoguļo visas dienas kāzu norisi (gatavošanās, ceremonija, fotosesija, svinības utt.);

1.3.2. “Tautas balsojums” – papildkategorija konkursa dalībniekiem, kas neietekmē Gada labākā kāzu fotogrāfa izvēli. Katrs dalībnieks var pieteikt vienu bildi tautas balsojumam no jau iesūtītajām fotogrāfijām (samaksa par to papildus netiek ņemta). Balsošana notiks sociālajā tīklā Facebook izmantojot LKFVA lapu.

1.3.3. Gadījumā, ja kādā no kategorijām tiek iesniegtas mazāk par 10 fotogrāfijām, fotogrāfiju vērtēšana attiecīgajā kategorijā nenotiek. Ja dalībnieks ir iesniedzis fotogrāfijas arī citās derīgajās kategorijās un konkursa dalības maksa nepārsniedz minimāli noteikto dalības maksu, tad dalībniekiem netiek atgriezta dalības maksa, jo tā sedz dalību citās kategorijās.

1.4. Video iesniegšana notiek vienā kopējā kategorijā un “Tautas balsojums”.

“Tautas balsojums” – papildkategorija konkursa dalībniekiem, kas neietekmē Gada labākā video izvēli. Katrs dalībnieks var pieteikt vienu video tautas balsojumam no jau iesūtītajām video (samaksa par to papildus netiek ņemta). Balsošana paredzēta sociālajā tīklā Facebook izmantojot LKFVA lapu.

1.4.1. Lai nodrošinātu videogrāfu anonimitāti, video tiks likti Youtube LKFVA konkursa kanālā zem attiecīga gada un tiks embedoti LKFVA konkursā lapā. Autoriem ir jāsagatavo savi videoklipi priekš Youtube un jāatsūta links lejuplādēšanai, kā arī katra video titulbildi (pēc savas izvēles).

1.5. Attēlā redzamajam ir jābūt saistībā ar kāzām un nedrīkst pārkāpt vispārpieņemtās morāles un pieklājības normas vai pastāvošo likumdošanu. Autors ir atbildīgs par visām sekām, kas var rasties iesūtot fotogrāfijas un video publiskam konkursam, paredzot, ka fotogrāfijas un video pēc atlases var tikt publicētas LKFVA mājas lapā www.lkfva.lv un LKFVA Youtube kanālā, un nodrošina LKFVA pret trešo personu prasībām; informācija par konkursa rezultātiem, kā arī visas fotogrāfijas tiks ievietotas LKFVA mājas lapā www.lkfva.lv un sociālajos tīklos. LKFVA patur tiesības izmantot iesūtītas fotogrāfijas un video sevis reklamēšanai.

1.6. Uz attēla un video nedrīkst būt nekādi datumi, uzraksti, logotipi (izņemot tos, kas ir redzami pašā fotogrāfijā vai video uzņemšanas laikā) vai paraksti. Attēls nedrīkst būt digitāli ierāmēts. Uz video drīkst būt pāra vārdi un subtitri, kas neatklāj autoru un saglabā anonimitāti.

1.7. Par konkursa administratoru tiek noteikts LKFVA prezidents Dmitrijs Mokejevs, kura uzdevumos ietilpst organizēt konkursa norisi. Tajā skaitā vienpersoniski diskvalificēt šim nolikumam neatbilstošus darbus.

1.8. Darbu iesniegšanas termiņš ir 28.02.2022.

1.9. Darbu vērtēšanas rezultāti tiks atklāti līdz 31.03.2022.

 

2. Vizuālo materiālu iesniegšana

2.1. Fotogrāfiju iesūtīšanas nosacījumi.

2.1.1 Fotogrāfijas iesniedzējs var būt fotogrāfijas autors vai autoru grupa.

2.1.2 Iesniedzamo fotogrāfiju skaits ir ierobežots, maksimāli var iesniegt 20 fotogrāfijas, kas uzņemtas tikai 2021. gadā. Fotogrāfijai ir jābūt uzņemtai tajā pašā dienā kad notikusi kāzu ceremonija. Exif informācija ir obligāta. Manipulācija ar datumiem tiks sodīta ar 3 gadu diskvalifikāciju.

2.1.3. Fotogrāfiju iesniegšana ir iespējama tikai izmantojot elektronisko iesniegšanas sistēmu, iepriekš reģistrējoties tajā kā Fotogrāfs. Ja šī gada konkursam jūs bijāt jau reģistrēti kā Videogrāfs, tad jums ir jāievada cita e-pasta adrese, lai veiksmīgi piereģistrētos arī kā Fotogrāfs.

2.1.4. Prasības fotogrāfiju iesniegšanai: 

 1. Garākā mala vismaz 3000px; 20MB max; tikai JPEG formāts! 

Ja rodas problēmas ar elektronisko iesniegšanas sistēmu, lūdzam par to informēt uz e-pastu valde@lkfa.lv, vai kādā no LKFVA sociāliem tīkliem.

Iesniegt Bildes

2.2. Video iesūtīšanas nosacījumi.

2.2.1. Video iesniedzējs var būt video autors vai autoru grupa, kas piedalījas video klipa tapšanā.

2.2.2. Iesniedzamo video skaits ir ierobežots, maksimāli var iesniegt 3 video, kas uzņemtas 2021 gadā. Video ir jābūt uzņemtam tajā pašā dienā, kad notikusi kāzu ceremonija. Vecāko video iesniegšana tiks sodīta ar 3 gadu diskvalifikāciju.

2.2.3. Video iesniegšana ir iespējama tikai izmantojot elektronisko iesniegšanas sistēmu, iepriekš reģistrējoties tajā kā Videogrāfs un reģistrējot linku lejuplādei speciālā laukumā, kas bija iepriekš sagatavots un ielādēts http:/failiem.lv. Ja šī gada konkursam jūs bijāt jau reģistrēti kā Fotogrāfs, tad jums ir jāievada cita e-pasta adrese, lai veiksmīgi piereģistrētos arī kā Videogrāfs.

2.2.4. Prasības video iesniegšanai: 

 1. FullHD, Bitrate ~50Mbps, framerate 24, 25, 30. 
 2. 4K, Bitrate ~100Mbps, framerate 24, 25, 30.
 3. vēlams video garums līdz 15min.

Ja rodas problēmas ar elektronisko iesniegšanas sistēmu, lūdzam par to informēt uz e-pastu valde@lkfa.lv, vai kādā no LKFVA sociāliem tīkliem.

Iesniegt Video

3.Dalības maksa.

3.1. Konkursa dalības maksa fotogrāfiem ir 20 EUR, kas ietver sevī atļauju pievienot konkursam 10 bildes, kā arī vienu fotogrāfiju kategorijā “Tautas balsojums”. Katra nākama bilde 3 EUR biedriem, un 5 EUR nebiedriem;

3.2.  Konkursa dalības maksa videogrāfiem ir 15 EUR, kas ietver sevī atļauju pievienot konkursam 1 video. Katrs nākamais video 10 EUR biedriem, un 15 EUR nebiedriem. Maksimāli var iesniegt 3 video;

3.3. Summa, kas jāsamaksā, ir ģenerēta automātiski, un tā ir jāparskaita uz zemāk norādīto LKFVA kontu līdz konkursa iesniegšanas termiņa beigām. Samaksa par papildus fotogrāfiju iesūtīšanu tiks izmantota LKFVA saimnieciskās darbības nodrošināšanai, mājas lapas attīstībai un uzturēšanai, konkursa organizēšanai un balvu iegādei.

 

4.Vērtēšana un balvas.

4.1. Katrs pirmās vietas ieguvējs pamatkategorijā saņems:

– dāvanu karti 30 EUR vērtībā no MasterFoto.

4.2. Galvenās balvas – titula „Gada labākais kāzu fotogrāfs” saņēmējs iegūs:

– LKFVA kausu;

– iespēju piedalīties 2022. gada LKFVA konkursa žūrijas sastāvā;

– VIP profila vietu portālā www.precos.lv (līdz 2023. gada februārim);

– dāvanu sertifikātu 30x30cm foto albuma izgatavošanai no “SILVER GRAIN custom photo album”. Foto albumā iekļauts: ādas vāki ar reljefspiedi un foto ieliktni, 10 bezšuvju panoramas atvērumi (flush mount), kvalitatīva ķīmiskā foto druka, skaista prezentācijas kaste un albuma maketēšana;

Galvenās balvas – titula „Gada labākais kāzu videogrāfs” saņēmējs iegūs:

– LKFVA kausu;

– iespēju piedalīties 2022. gada LKFVA konkursa žūrijas sastāvā;

– VIP profila vietu portālā www.precos.lv (līdz 2023. gada februārim);

4.2.1. Par „Gada labāko kāzu fotogrāfu” kļūs tas fotogrāfs, kurš saņems visaugstāko punktu skaitu summējot žūrijas vērtējumu pa kategorijām pirmajās desmit vietās (skatiet 7.2 punktu).

4.2.2. Tas videogrāfs, kurš saņems pirmo vietu vienīgā pamatkategorijā arī kļūs par „Gada labāko kāzu videogrāfu” .

4.3. Papildu kategorijas “Tautas balsojums” uzvarētājs saņems:

– dāvanu karti 30 EUR vērtībā no MasterFoto;

4.4. Balvas ir jāizņem mēneša laika kopš konkursa rezultātu paziņošanas.

5. Fotokonkursa žūrija

Volodymyr Ivash (ASV)
Godalgots kāzu fotogrāfs - Best wedding photographers 2021 (Brides magazine), The World's Best Wedding Photography 2018
Apskatīt Lapu
Arsenii Prusakov (Maskava)
Godalgots kāzu fotogrāfs - TOP20 Wedding Photographers ZankYou magazine), uzvarētājs "WEDDING AWARDS17"
Apskatīt Lapu
Everbay (Čehija)
Martin Slechta & Zuza Benesova - godalgota fotogrāfu apvienība, Europe's Best Wedding Story 2021 (Way Up North Awards)
Apskatīt Lapu
Samm Blake (ASV)
Godalgota kāzu fotogrāfe - TOP10 Wedding photographer (American Photo & best wedding photographers), Best wedding photographers 2021 (Brides magazine)
Apskatīt Lapu
Maciej Suwalowski (Polija)
Burvju kāzu fotogrāfs, kurš ir ieradies no kosmosa
Apskatīt Lapu

6. Videokonkursa žūrija

Vividmar video (Latvija)
VIVIDMAR, kas ir VIVIDCAFE atvase, Mihails Marīgins darbojās kā galvenais režisors un operators.
Apskatīt Lapu
Riverside films (Latvija)
Godalgots videogrāfs Jānis Upmalis - LKFVA 2020.gada konkursa uzvarētājs - labākais kāzu videogrāfs, Best wedding film 2018 Caldera Workshop.
Apskatīt Lapu
Kaco Films (Čehija)
Martin Kacvinsky - godalgots videogrāfs, Europe's Best Wedding videographer 2017, 2018, 2019 (Way Up North Awards), Wedding Film Awards finalist 2020 (LoveStoriesTv)
Apskatīt Lapu

 

7.Vērtēšana

7.1 Katrs žūrijas loceklis ir tiesīgs vienpersoniski atkāpties no konkursa vērtēšanas. Lai konkurss tiktu uzskatīts par leģitīmu, minimālam žūriju vērtējumu skaitam jābūt ne mazākam kā trīs.

7.2. Gada labāka kāzu fotogrāfa un videogrāfa izvērtēšāna notiek divos posmos:

7.2.1. Pirmais posms:

Katrs no žūrijas dalībniekiem veic individuālu vērtēšanu attālinātā režīmā, nosakot labākos darbus katrā no kategorijām. Vērtēšana tiks veikta katrā kategorijā atsevišķi. Žūrijas loceklim katrai bildei un video ir jāpiešķir balles no 70 līdz 100. Žūrijas vērtējums katrā kategorijā tiek veidots aritmētiski aprēķinot balles no katra žūrijas locekļa. Ja divas vai vairāk fotogrāfijas vai video iegūst vienādu punktu skaitu kategorijas Top 10, tad vietu sadalījumu izšķir galvenā žūrijas locekļa individuālais vērtējums.

7.2.2. Otrajā posmā piedalās tikai tās fotogrāfijas un video, kas ir iekļautas pirmajā desmitniekā katrā kategorijā. Katrai vietai tiek piešķirti šādi punkti:

 • 1.vieta – 12 punkti
 • 2.vieta – 10 punkti
 • 3.vieta – 8 punkti
 • 4.vieta – 7 punkti
 • 5.vieta – 6 punkti
 • 6.vieta – 5 punkti
 • 7.vieta – 4 punkti
 • 8.vieta – 3 punkti
 • 9.vieta – 2 punkti
 • 10.vieta – 1 punkts

7.3. Gadījumā, ja divi vai vairāki pretendenti iegūs vienādu punktu skaitu pēc otrā posma, tad par Gada labāko kāzu fotogrāfu vai videogrāfu tiks atzīts tas, kuram būs vislielākais augstāko vietu skaits kategorijās.

 

Rekvizīti:

 • Biedrība Latvijas Kāzu fotogrāfu un videogrāfu asociācija
 • Reģ. Nr.: 40008130108
 • Swedbank Latvija: LV03HABA0551039684991

Sponsoru un atbalstītāju saraksts konkursa norises laikā var tikt papildināts.

Iepriekšēja gada konkursa rezultāti: LKFA 2020.gada konkursa rezultāti