galerijas


jaunumi

Visbiežākās kļūdas lietojot atmiņas kartes

Mūsdienās grūti iedomāties dzīvi bez atmiņas kartēm, kas daļēji aizvietoja filmiņu funkciju un ir kļuvušas ļoti pieejamas arī cenu ziņā. Ir dzirdēts daudz stāstu, ka kādu karti pēc pasākuma vairs nevar nolasīt, un, tāpēc minēšu dažus piemērus kā šos gadījumus var minimizēt.

* Pati izplatītākā kļūda ir kartes izņemšana no kameras rakstīšanas procesā. Labākajā gadījumā pazudīs pēdējie rakstītie faili, sliktākajā - karti nāksies formatēt un pārējo bilžu atgūšana ir iespējama, bet ļoti problemātiska.
Kameru ražotājs brīdina, ka karte ir jāņem ārā tikai pēc kameras izslēgšanas, piebilstot, ka šajā brīdī karte nedrīkst būt iesaistīta rakstīšanas procesā (par ko liecina lampiņa uz kameras). Kameras izslēgšanas procesā, karte joprojām tiek darbināta un šis laiks varētu ilgt līdz 5sek. Savukārt, neslēdzot kameru ārā, tik pat droši var ņemt atmiņas kartes uzreiz pēc tam, kad lampiņa pārstāj degt. Šeit galvenais nesteigties, jo vienas sekundes dēļ var pazaudēt visus datus.

* Otrā problēma ir ārējie faktori. Straujas temperatūras svārstības, kartes krišana, netīrumi, ūdens. Atmiņas kartes ir jāglabā tām paredzētās kastītēs un tos nevajadzētu likt uz automašīnas paneļa zem stikla karstā vasarā.* Lētie neoriģinālie karšu lasītāji programmatūras nesavietojamības dēļ var neatpazīt pašu karti vai ārkārtīgi lēni kopēt failus, kā dēļ bieži ir vēlēšanās šo procesu apstādināt, ko darīt noteikti nevajadzētu, jo šādi karte visdrīzāk tiks sabojāta. Liela nozīme ir ātrumam, izmantojiet USB 3.0 karšu lasītājus, tad nebūs jāgaida 30 minūtes, lai pārkopētu bildes.* Konkrēti šī lieta vēl nav pārbaudīta un sastapta praksē, bet dažas kameras izmanto destruktīvo rakstīšanas metodi, kas neļautu izglābt nejauši izdzēstos failus. Tas nozīmē, to, ka vajadzētu arī izvairīties no failu dzēšanas kamerā, jo nākamo uzņemto bildi kamera mēģinās ierakstīt izdzēstās bildes vietā, bet par cik iepriekšējās un jaunās bildes izmērs ir dažāds, datu pazušanas gadījumā, tos būs problemātiski atgriezt atpakaļ.
Lai sakārtotu atmiņas kartes struktūru, derētu to katru reizi formatēt kamerā pirms fotografēšanas.

* Lieki piebilst, ka nevajadzētu arī pirkt viltotas un lētas nezināmo ražotāju kartes. Tās kalpo ne tikai īsāku laiku, bet arī vienmēr būs lēnākas, pat ja ir rakstīts citādi.
Nopirktās kartes var pārbaudīt pie ražotāja, nosūtot viņiem pieprasījumu ar kartes numuru un bildēm, lai noskaidrotu tās autentiskumu.

* Neskatoties uz to, ka vairākos gadījumos no bojātām kartēm var atgūt kaut kādu informāciju, visērtāk no tā būtu izvairīties, fotografējot ar fotokamerām, kurām ir divi karšu sloti, tādējādi fotografējot vienlaicīgi abās kartēs.
Sagatavoja Dmitrijs Mokejevs
e-pasts: valde@lkfa.lv